План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в КЗ «КДЮСШ № 8 ХМР» у 2024 році

№ з/пНазва заходу Термін виконання Відмітка про виконання Відповідальний
Нормативно-правове та інформаційне забезпечення попередження насильства та булінгу
1. Вивчення законодавчих документів, практик протидії цькуванню Постійно Бірюковський В.В., Пацеріна О.І.
2. Підготовка брошури/медіатеки з нормативними документами з профілактики булінга (цькування) в освітньому середовищі для адміністрації та тренерів Постійно Пацеріна О.І.
3. Підготовка брошури «Про порядок дій персоналу при зіткненні з випадками булінгу (цькування) в КЗ «КДЮСШ № 8 ХМР» Квітень 2024 року Пацеріна О.І.
4. Наради при директорові з питань профілактики булінгу (цькування): «Про порядок дій персоналу при зіткненні з випадками булінгу в КЗ «КДЮСШ № 8 ХМР»» Упродовж року Бірюковський В.В., Пацеріна О.І.
5. Самооцінка КЗ «КДЮСШ № 8 ХМР» за показниками безпеки, комфортності 2 рази на рік Пацеріна О.І.
6. Створення розділу про профілактику булінгу (цькування) і розміщення нормативних документів на сайті Постійно Пацеріна О.І.
Робота з педагогічним персоналом та іншими працівниками КЗ «КДЮСШ № 8 ХМР»
1. Консультації за темами: – «Врахування індивідуальних психологічних особливостей під час освітнього та тренувального процесу»; – «Створення психолого-педагогічних умов для спортивного розвитку вихованців та їх самовираження» Упродовж року Тренери відділень, лікар
2. Проведення семінару-практикуму: «Створення безпечного освітнього середовища у закладі, формування у спортсменів ціннісних життєвих навичок, навичок безпечної взаємодії в тренувальному процесі» Березень 2024 року Бірюковський В.В., тренери відділень
3. Бесіда для тренерів: «Фізичне і психологічне здоров’я – запорука щасливого життя» Травень 2024 року Пацеріна О.І., тренери відділень
Робота з батьками
1. Консультування батьків щодо захисту прав та інтересів спортсменів Упродовж року Бірюковський В.В., Пацеріна О.І.
2. Проведення консультацій тренерів з питань взаємин батьків з дітьми Упродовж року Пацеріна О.І.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.

2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Про порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1.Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора закладу освіти про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2.На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування).

3.Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

4.До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник закладу освіти та інші зацікавлені особи.

5.Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Нормативно-правова документація

  • Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р. № 2657-VIII
  • Лист МОНУ від 29.01.2019 р. № 1/11-881 «Про рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм
  • Лист МОНУ № 1/9-790 від 29.12.2018 "Щодо оганізації відповідної роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу.
  • Наказ Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»
  • Лист МОНУ №1/9-436 від 14.08.2020 «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)»

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19#Text - ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE34394.html - Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/orgaizaciyi-yaki-zajmayutsya-pitannyami-buingu-v-ukrayini - ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ ПРОБЛЕМАМИ БУЛІНГУ В УКРАЇНІ

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu

/Files/images/buling/1.jpg

/Files/images/buling/2.jpg

/Files/images/buling/3.jpg

/Files/images/buling/YAk-protystoyaty-bulingu-Minyust-rozrobyv-postery-.jpg

/Files/images/buling/stop_buling.jpg

/Files/images/buling/Тел._гаряч._ліній.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 288

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.